Dnes je

Obslužné činnosti

  • ubytovanie
  • stravovanie
  • upratovanie
  • pranie
  • žehlenie - údržba bielizne a šatstva

Ubytovanie

V zariadení sa nachádza 17 ubytovacích miestností. Základné vybavenie obytnej miestnosti tvorí kompletné lôžko, nočný stolík, skriňa, stolička, spoločný stôl, polička na odkladanie osobných vecí a nádoba na odpadky.
V zariadení majú prijímatelia k dispozícii na prízemí a na 1. poschodí kúpeľňu pre ženy, WC pre ženy, kúpeľňu pre mužov, WC pre mužov.
Na prízemí je zriadená jedáleň  pre prijímateľov sociálnej služby, ktorá slúži v prípade potreby aj ako spoločenská miestnosť. Na 1. poschodí je zriadená spoločenská miestnosť.
Prijímatelia sú ubytovaní v jednoposteľových, dvojposteľových a trojposteľových izbách.

Stravovanie

Strava sa  v ZPS a DSS poskytuje v súlade so zásadami zdravej výživy s prihliadnutím na vek a zdravotný stav prijímateľov, a to: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, II. večera – pri diabetickej diéte. Počet odobratých jedál je predmetom dohody o počte ďalších odobratých jedál, ktorá sa uzavrie medzi prijímateľom sociálnej služby a ZPS a DSS.
Strava sa podáva  a konzumuje v jedálni. Imobilným prijímateľom sociálnej služby na izby prináša stravu a pomáha pri podávaní stravy personál opatrovateľského úseku.

 

„Ako keby slnce zasvietilo na sneh – všetko vo mne zjasnie, tak mi vrúcne je. Netušili by ste, ako mi je krásne, keď sa na mňa ktosi s láskou usmeje. Ako keby zohrial uzimenú byľku teplý dotyk slnka v lesnom papradí – tak mi je, keď hoci na prchavú chvíľku láskavo ma ktosi rukou pohladí“

(M. Rúfus)

Zriaďovateľom je

TOPlist